REKLAMA

Sport

Łabuda mistrzynią Europy!

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: hakma

Pochodząca z Żar, wychowanka żarskiego Sokoła, Aneta Łabuda wywalczyła wraz z koleżankami z drużyny, złoty medal Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet.

Żaranka jest zawodniczką aktualnego mistrza Polski-MKS Lublin. W reprezentacji Polski seniorek zadebiutowała w 2014 w meczu z Portugalią. W 2015 uczestniczyła w mistrzostwach świata w Danii, podczas których wystąpiła w dziewięciu meczach, w których zdobyła sześć bramek.

-Moja uczelnia(Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza) była już parę razy na takich mistrzostwach i za każdym razem była w czołówce, więc i w tym roku jechałyśmy z nadzieją i wiarą, że nasz zespół dobrze zagra i „coś ugra”. Byłyśmy mocno zmobilizowane i gotowe do walki. Jednak wcale tak łatwo nie było, ponieważ pojechałyśmy w 10 osób, więc każda z nas zagrała prawie 6 meczów w pełnym wymiarze czasowym. W finale z Hamburgiem było bardzo ciężko, ale jak to nasz trener mówi: „w finale się nie gra, w finale się wygrywa”- opowiada Aneta Łabuda.

Żaranka jest aktualną mistrzynią Polski i od nowego sezonu zagra razem z drużyną w Lidze Mistrzów

-Zaraz zaczynam przygotowania do nowego sezonu, także o żadnych zmianach nie ma mowy. Co będzie dalej, będę się „martwić” pod koniec rozgrywek. Ciągle chcę się rozwijać na krajowym podwórku i to są na razie moje plany na przyszłość-poinformowała utalentowana piłkarka ręczna z Żar.

Napisz komentarz »