REKLAMA

Sport

Zaczęli treningi

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: hakma

W ubiegłym tygodniu na boiska, po raz pierwszy po przerwie wakacyjnej, wrócili piłkarze Promienia Żary, Delty Sieniawa, Budowlanych Lubsko, Unii Kunice i Sparty Grabik.

Zjawili się dotychczasowi zawodnicy, ale pojawiły się także nowe twarze. Na treningach nie było zbyt wielu piłkarzy. Sezon urlopowy trwa, a i okienko transferowe jeszcze otwarte.

-Trenujemy w poniedziałek, środę i piątek o 18-stej, na treningach pojawiło się 5 nowych zawodników. Na razie frekwencja niska, bo urlopy i wakacje. 27. lipca zagramy sparing z Jeleninem, a 3.sierpnia z Lipinkami. W planie mamy jeszcze 2 sparingi-poinformował Andrzej Kałużny, wiceprezes Unii.

W Sparcie nastroje są bardzo stonowane.

-Treningi wznowiliśmy 11. lipca, trenujemy dwa razy w tygodniu. Na pierwszy trening przyszło 15 osób, jest kilka nowych twarzy, ale też kilku zawodników odeszło. Mamy zaplanowane trzy mecze kontrolne z Czarnymi Żagań, Iłową i Grabicami-stwierdził Piotr Makowski, trener i prezes Sparty.

Co w Delcie?

Pierwsze spotkanie z Grzegorzem Tychowskim w Sieniawie przyciągnęło sporo zawodników. Pojawili się nowi piłkarze, chętni do gry w Delcie, którzy dotychczas zasilali między innymi drużynę Promienia i Budowlanych Lubsko.

-Treningi rozpoczęliśmy od środy, 10 lipca. Czeka nas ciężki sezon, patrząc na drużyny, które występować będą w Klasie Okręgowej. Podchodzimy poważnie do sprawy, aby zrealizować swoje założenia przedsezonowe. Cel jest jasny: Spokojne utrzymanie oraz budowa młodej, przyszłościowej drużyny. Cieszy frekwencja na treningach, mimo okresu wakacyjnego. Zaplanowanych jest kilka gier kontrolnych, gdzie testowane będą nowe twarze. Póki co nikt oprócz Adriana Mentela nie opuszcza klubu. Na treningach widać ogromne zaangażowanie co związane jest z przyjściem nowego trenera Grzegorza Tychowskiego. Na dzień dzisiejszy Jako Prezes Klubu jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i z niecierpliwością wyczekuje startu rozgrywek-powiedział Łukasz Pokrywiecki, prezes Delty.

Budowlani najpóźniej, Promień najwcześniej

Budowlani najpóźniej zaczęli przygotowania.

-Okres przygotowawczy zaczęliśmy 16. lipca. Trenujemy na własnych obiektach. Zaplanowane zostały 4 mecze kontrolne. Z Deltą 20.lipca, tydzień później z Relaxem Grabice, potem z Granicą Żarki i Tęczą Krosno-stwierdził Stanisław Słobodzian, trener Budowlanych.

Na stadionie przy ulicy Zwycięzców na pierwsze zajęcia w trenerem Łukaszem Czyżykiem stawiło się 18 zawodników.

– Jestem zadowolony z frekwencji na pierwszym treningu. Mimo urlopów i wakacji na zajęciach stawiło się 18 zawodników. Myślę, że na następnych będzie jeszcze lepiej. Na razie skład się mocno nie zmienił. Na pewno z drużyny odszedł Darek Piechowiak i Paweł Danielewski. Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, ale co z tego wyjdzie okaże się w sierpniu- powiedział Łukasz Czyżyk, trener Promienia Żary.

Promień 20 lipca zagra z Tęcza Krosno, tydzień później z Pogonią Przyborów, a na koniec Koroną Kożuchów.

W tym samym czasie zarząd klubu ustalał strategię na nowy sezon. Włodarze klubu znów zapowiadają walkę o awans do 4. Ligi.

– Chcielibyśmy awansować w przyszłym roku, choć będzie o to bardzo trudno. Na razie myślimy o stworzeniu jak najlepszych warunków do grania i trenowania naszym piłkarzom- poinformował Jerzy Styś z zarządu klubu.

Napisz komentarz »