REKLAMA

Sport

Lisek w rezerwach Legii!

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Wychowanek Piasta Iłowa robi karierę w Legii Warszawa. Znalazł się w 17-osobowej kadrze na zgrupowanie jej trzecioligowych rezerw.

Mateusz Lisowski, popularnie zwany „Liskiem”, jest znakomitym przykładem na to, że można zacząć karierę w wielkim klubie w wieku 13 lat, będąc wychowankiem klubu z prowincji. To właśnie pięć lat temu, jako trampkarz trafił do kadry Legii Warszawa.

– Został wtedy zauważony przez skautów Legii podczas turnieju ogólnopolskiego w Dobiegniewie – mówi Mateusz Góral, jeden z jego pierwszych trenerów w Piaście Iłowa. – To miłe, że jego talent został doceniony. Mateusz dalej się pnie w górę, mocno mu kibicuję.

Kilka dni temu, po latach grania w młodzieżowych drużynach Legii „Lisek” podpisał dwuletni kontrakt z III-ligowymi rezerwami. Znalazł się też w  17-osobowej kadrze Legii, na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. Mateuszowi kibicuje też Wojciech Drożdż, który również przyłożył cegiełkę do jego wychowania w Piaście Iłowa.

– Z tego co wiem, o miejsce w pierwszym składzie Legii będzie ciężko, ale życzę mu, abym się mylił. Plan klubu jest taki, aby trzecioligowe rezerwy awansowały w tym sezonie do II ligi. Niewykluczone, że Mateusz zostanie wypożyczony z Legii do innego klubu. Ostatnio mówiło się o Górniku Polkowice, więc dla niego to też ogromna nobilitacja.

Czy Mateusz pójdzie w ślady innego wychowanka Piasta Iłowa, Łukasza Garguły? Jest na najlepszej do tego drodze.

Napisz komentarz »