REKLAMA

Sport

Srebro Weroniki

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Kolejne udane starty zaliczyli szprotawscy lekkoatleci w ogólnopolsich zawodach.

Srebrny medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do lat 18 w Poznaniu przywiozła oszczepniczka, Weronka Bajor.  Najpierw okazała się najlepsza w kwalifikacjach, a następnie – w wielkim finale – ustanowiła nowy rekord życiowy, posyłając oszczep na odległość 47.32.

Udane starty zaliczyli  również jej klubowi koledzy i koleżanki, Aleksandra Cieślar, Sebastian Chudzik, Łukasz Wisełka i Maciej Jarzembowski, w Mistrzostwach Polski do lat 20. A. Cieślar w młocie awansowała do finału i ostatecznie zajęła 11. miejsce. Tuż za podium uplasowali się dwaj szprotawscy oszczepnicy, Sebastian Chudzik (czwarta lokata, 62.52) oraz Łukasz Wisełka (piąta, 62.03, nowy rekord życiowy).

– Z kolei Maciej Jarzembowski w rzucie młotem wywalczył piąte miejsce, ale w trzeciej serii rzutów musiał przerwać konkurs z powodu kontuzji – mówi Zygmunt Szwarc, opiekun szprotawskich lekkoatletów.  – Cieszę się, że moi wychowankowie robią ogromne postępy w konkurencjach rzutowych. To dobry prognostyk na przyszłość. Wierzę, że pójdą w ślady najlepszych wychowanków Uczniaka, Wojciecha Praczyka, Oskara Stachnika czy Mateusza Kwaśniewskiego.

Napisz komentarz »