REKLAMA

Sport

Oskar jest wielki!

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie spisał się szprotawski lekkoatleta w Mistrzostwach Europy do lat 23, w Szwecji.

Po skończeniu zgrupowana w Spale, dyskobol oraz wychowanek Uczniaka Szprotawa Oskar Stachnik reprezentował Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-23 w Szwecji. Mimo, że nie był faworytem rywalizacji, spisał się doskonale.

– W szwedzkiej Gavle Oskar już w pierwszej kolejce zaliczył dobrą próbę, wyrzucając dysk na odległość 56.69 metrów i wskakując na trzecie miejsce w konkursie – opowiada jego trener, Zygmunt Szwarc. – Przerzucił go Białorusin, jednak Oskar szybko odpowiedział rzutem na 57.91 metrów. Spadł jednak na czwartą pozycję. Jednak już w trzeciej kolejce ponownie się poprawił i uzyskał 58.71 metrów wracając na podium. Następnie zaliczył dwa rzuty na odległość ponad 56 metrów i czekał na ostatni rzut Białorusina. Kiedy ten się nie poprawił, a Oskar był pewny medalu poczuł luz i posłał dysk na odległość 60.01 metrów!

Szwarc przyznaje, że po cichu liczył na miejsce na podium. – Ale tylko po cichu, bo eliminacji Oskar nie miał najlepszych.  Był jakiś spięty. Tym bardziej się cieszę z brązowego medalu, który wychowanek Uczniaka Szprotawa, a obecnie AZS-u  AWF Wrocław przywiózł ze Szwecji.

Tym samym Stachnik powiększył swoją bogatą już kolekcję trofeów.

Przypomnijmy, jest wicemistrzem świata do lat 20 z 2016 roku oraz mistrzem Europy do lat 20 z 2017 roku. Występ Oskara to 12. medal Polaków na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-23 w Gavle i trzeci brązowy. Nasi lekkoatleci poprawili tym samym swój dorobek sprzed dwóch lat, kiedy w Bydgoszczy zdobyli 10. medali, w tym 3. złote.

Napisz komentarz »