REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nocny napad na bank

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Złodzieje próbowali okraść bank w Niegosławicach.

Do napadu na filię przemkowskiego oddziału Banku Spółdzielczego doszło w nocy z czwartku na piątek, 4/5 lipca.

St. post. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań, tłumaczy, że ze względu na dobro śledztwa nie może zdradzić szczegółów. Potwierdza jedynie, że do kradzieży z włamaniem doszło po godz. 2.00 w nocy.

– Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Przestępstwo z art. 279 kk  jest jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do lat 10 – informuje.

 

Sforsowali potrójne drzwi

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że złodziejom udało się sforsować potrójne drzwi do banku. Gdy zabrali się za sejf, włączył się alarm. Spłoszeni, zdążyli ukraść tylko starą kasetkę, która stała na sejfie oraz najprawdopodobniej – sprzęt komputerowy. Nasz informator dodaje, że włamywaczy było co najmniej dwóch. Gdy uruchomił się alarm, wyskoczyli z banku, wsiedli do auta i z piskiem opon odjechali w stronę Przecławia. Okazało się, że nawet w kasetce nie było gotówki. Mieli ją  porzucić w okolicy sali wiejskiej.

Tuż po uruchomieniu alarmu, pod bankiem zaroiło się od radiowozów policyjnych. Póki co, do zamknięcia tego numeru, nie udało się zatrzymać włamywaczy.

Bandyci nie ukradli gotówki, za to narobili szkód na kilka tysięcy złotych. Rano, w piątek, 5 lipca, tuż po napadzie, bank w Przemkowie zlecił naprawę drzwi swojej niegosławickiej filii.

Napisz komentarz »