REKLAMA

Samorząd

Wójt dostał podwyżkę

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Po pół roku rządów wójt gminy Żagań dostał podwyżkę od radnych. Od 1 lipca Leszek Ochrymczuk zarabia 9 tys. 898 zł miesięcznie. O ponad 900 zł więcej.

Do tej pory wójt Leszek Ochrymczuk zarabiał 8 tys. 978 zł. Na ostatniej sesji absolutoryjnej radni zdecydowali się mu podnieść pensję o 920 zł więcej miesięcznie.

– Już w listopadzie ubiegłego roku, po zaprzysiężeniu, umówiliśmy się z panem wójtem, że damy mu pół roku na wykazanie się pracą na rzecz gminy. I po tym czasie ocenimy, czy zasługuje na podwyżkę – mówi Elżbieta Kłoniecka, przewodnicząca Rady Gminy. – Chcieliśmy zostawić sobie taką furtkę, aby zmotywować pana wójta. Ocena wyszła bardzo dobra, dlatego od 1 lipca będzie miał wyższą pensję.

Radni byli jednomyślni, nawet ci, którzy w poprzedniej kadencji często wchodzili w spory z Leszkiem Ochrymczukiem, będącym wtedy w opozycji do wójta Tomasza Niesłuchowskiego.  Chojny dla wójta był nawet radny Jan Daniszewski.

– Na tle innych samorządowców wójt zarabiał naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę dość niski jego dodatek stażowy, dlatego uznałem, że dla zachęty i lepszej pracy na rzecz gminy, zagłosuję za podwyżką – argumentuje radny Daniszewski.

Radni podnieśli wójtowi dodatek specjalny o 10 procent (będzie miał 40 procent wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego –  podwyżka z 1 tys. 920 zł do 2 tys. 640 zł) oraz funkcyjny o 200 zł (z 1 tys. 700 zł do 1 tys. 900 zł). Licząc wynagrodzenie zasadnicze (4 tys. 700 zł, maksymalna stawka) i dodatek stażowy (14 procent czyli 658 zł), od 1 lipca Ochrymczuk zarabia 9 tys. 898 zł miesięcznie.

Napisz komentarz »