REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Miliony na były basen

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: Norbert Królik

Prawie 2 miliony 300 tys. zł będzie kosztował remont terenu wokół byłego kąpieliska w Kunicach. Do tej pory Urząd Miasta wydał już na ten cel 300 tys. zł – na oświetlenie terenu i zamontowanie monitoringu.

W ramach remontu maja powstać dwie wiaty, ogrodzony zostanie plac gier i zabaw i utwardzona ścieżka wokół dawnego kąpieliska.

Do przetargu stanęły 4 firmy. Najniższą ofertę zaproponowała firma Arman z Kadłubii, która za realizację zadania chce 2 mln 300 tys. zł. Mimo tak dużych pieniędzy, akwen nie będzie dopuszczony do kąpieli dla mieszkańców.

– Ten basen to żył, jak zajmowała się nim huta, teraz to nawet mój brat, który jest wędkarzem, nie chce tam jeździć na ryby. Uważam, że w Kunicach jest tak dużo do zrobienia, że wydawanie pieniędzy na ścieżkę wokół stawu mija się z celem – mówi Ludwik Piórkowski, mieszkaniec ul. Pułaskiego.

Brakuje dróg

– Od lat jesteśmy zwodzeni, że na remonty dróg w Kunicach musimy czekać. Wiele dróg w tej części Żar to ciągle gruntówki, jak choćby ul. Pionierów, Żołnierska, Zachodnia czy Osadnicza – mówi Piotr Czerwiński, radny z Kunic.

– Tu jest po prostu niebezpiecznie. Samochody pędzą po drogach szutrowych, strasznie kurząc, a służby odpowiedzialne za drogi nawet krzaków zasłaniających skrzyżowanie nie powycinają – dodaje L. Piórkowski.

Napisz komentarz »