REKLAMA

Gospodarka

Pół miliona za Agrykolę

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: nk

Urząd Miasta w Żarach wycenił na 543 tys. zł netto zabudowaną działkę w parku przy ul. Wrocławskiej, na której stoi restauracja Agrykola. Pierwszeństwo zakupu ma obecny dzierżawca.

Dzierżawca w przypadku zakupu nie zapłaci jednak tak wysokiej ceny. Urzędnicy ustalili, że nakłady, jakie poniósł na remont budynku, wynoszą 154 tys. zł netto. To oznacza, że jeżeli zdecyduje się na kupno, zapłaci 389 tys. zł netto, bo żadne dodatkowe ulgi mu nie przysługują.

 

W środku parku

Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 roku żarscy radni zadecydowali, że lokal będzie sprzedany w prywatne ręce bez przetargu. Pierwszeństwo zakupu ma obecny dzierżawca. Urząd Miasta zwlekał z wyceną nieruchomości do czasu zakończenia remontu parku przy ul. Wrocławskiej, który kosztował ponad 2 mln zł. Teraz, gdy wybudowano nową muszlę koncertową, wyceniono około 200-metrową działkę i stojący na niej budynek na nieco ponad pół miliona złotych.

Nie ma terminu

Obecny dzierżawca nie chce rozmawiać o planach dotyczących zakupu nieruchomości od miasta. Urzędnicy przekonują, że termin sprzedaży i podpisania aktu notarialnego nie jest jeszcze ustalony i będzie zależał od wzajemnych ustaleń między stronami.

Napisz komentarz »