REKLAMA

Kultura, Oświata

Zostaną na stanowiskach

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: bj

Trzy dyrektorki ponownie zasiądą w swoich fotelach.

Chodzi o dwie szkoły podległe Starostwu Powiatowemu w Żarach, czyli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku oraz Szkołę Podstawową w Grabiku, zarządzaną przez Urząd Gminy w Żarach.

Najpierw (26.06.) zebrała się komisja konkursowa, która miała wybrać dyrektora w Grabiku. Stanęła przed nią Danuta Semenków, dotychczasowa dyrektorka. Komisja zaproponowała jej kandydaturę  do zatwierdzenia przez wójta. Wójt Leszek Mrożek powierzył jej stanowisko od 1.09. do 31.08.2024 r.

W powiecie też po wyborach

Następnego dnia komisje zebrały się w Starostwie Powiatowym. Na pierwszy ogień poszła dwójka kandydatów do fotela dyrektora w SOS-W w Lubsku. Komisja zadawała pytania Grzegorzowi Hryniewiczowi (36 l.), nauczycielowi, wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Elżbiecie Maćko, która od 2004 r. zarządza szkołą. Zdaniem komisji to właśnie ona powinna dalej pełnić tę funkcję.

Mniejszy dylemat był w przypadku wyboru szefa ZSOiE. Tu swoją ofertę złożyła wyłącznie dotychczasowa dyrektorka, Gabriela Fiedler. Dla niej samej sytuacja również była bardziej komfortowa. Podczas poprzedniego konkursu, w 2014 r., miała dwie kontrkandydatki.

Kadencje obu dyrektorek potrwają 5 lat.

Napisz komentarz »