REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Chce pokazać perełki

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: Michalina Kozarowicz

O kanalizacji i dziurawych drogach, inwestycjach czekających w kolejce i perełkach rozmawiamy z burmistrzem Jasienia, Andrzejem Kamyszkiem.

„Regionalna”: Gmina Jasień nie zaciąga kredytów na inwestycje. Czy mimo tego będzie jakieś realizować?

Andrzej Kamyszek, burmistrz Jasienia: Inwestujemy z własnych środków. Zaplanowany mamy kapitalny remont dachu na hali sportowej na ulicy Podmokłej, a na terenie szkoły chcemy zrobić kolorową bieżnię. Wybudowaliśmy 5,5 km kanalizacji na 14 ulicach, co kosztowało nas 6 mln zł. W następnym tygodniu rusza budowa nitki wodociągowej na ulicy I Armii w Jasieniu. Będziemy też korytowaci 4 ulice: Geodetów, Budowlanych, Akacjową i Strażacką. Będzie to pierwszy etap pod asfaltowanie

Skoro już mowa o ulicy I Armii. Czy ta ulica doczeka się w końcu remontu?

Planujemy gruntowny remont. To bardzo szeroka ulica, która pozwoli komunikacyjnie odciążyć centrum miasta od dużych samochodów. Będzie nowy asfalt, chodniki i pełna zieleń. Remont 800 metrów pochłonie 2 mln 300 tys. zł, z czego 1 mln 189 tys. zł to dofinansowanie. Przetarg jest już rozstrzygnięty, w sierpniu wbijemy łopatę.

W co jeszcze inwestujecie?

Chcielibyśmy, aby Jasień był postrzegany turystycznie, dlatego między innymi zrobiliśmy remont infrastruktury wokół Pomnika 15 Południka. Kosztował 68 tys. zł. Na terenie gminy znajduje się filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Chciałbym, aby można było go zwiedzać. Pracujemy już nad tym z Nadleśnictwem. W Wicinie znajdują się najstarsze wykopaliska archeologiczne w Polsce. W tej spawie rozmawiamy z Urzędem Marszałkowskim, aby pokazać, jakie mamy perełki. Renesans przeżywa także nasz dworzec. Odbywają się tam pikniki kolejowe. Można przejechać się drezyną.

Kupiliście 9 hektarów po starym tartaku? W jakim celu?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 133

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »