REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Złodzieje przyszli jak po swoje

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: jb

Dwa razy w 45 minut złodzieje okradli Przedsiębiorstwo „Regmar” w Wymiarkach. Straty to ponad 15 tys. zł.

Złodzieje pierwszy raz przyjechali na plac przy PW „Regmar” przy ul. Leśnej o godz. 2:42 w sobotę, 6 lipca. Drugi raz – o godz. 3:30.

Na placu znajduje się stacja paliw oraz sklep i serwis sprzętu leśnego i ogrodniczego. Rabusie się nie spieszyli. Doskonale wiedzieli, czego szukają.

– Musieli być bardzo pewni siebie, skoro jednej nocy przyjechali dwa razy w to samo miejsce. Zorientowaliśmy się w sobotę rano, że pierwsze drzwi od sklepu są wyłamane. Próbowali też włamać się od tyłu, od strony kotłowni. Do środka im się wejść nie udało, pokradli jednak to, co stało na placu – mówi Regina Naskrent, właścicielka firmy.

 

Pomału, dokładnie

Złodziei było trzech, jak pokazuje nagranie z monitoringu. Jeden miał kominiarkę, a dwóch – czapki z daszkiem i chustki na twarzach.

– Nie mogli działać sami. Na nagraniu widać, że jak już mają odjeżdżać, jeden ze złodziei macha do kogoś w stronę głównej drogi. Ktoś tam musiał stać jeszcze na czatach – ocenia R. Naskrent.

Za pierwszym razem złodzieje do busa załadowali traktorek – kosiarkę oraz inną kosiarkę do trawy, a także podnośniki, które służą do przewracania traktorków, kiedy trzeba je naprawić.

– Wrócili po około 45 minutach. Czyli tak naprawdę nie ujechali daleko. Maksymalnie 20 minut w jedną stronę, zakładając, że musieli mieć jeszcze czas na wyładowanie tego, co zabrali za pierwszym razem – mówi pani Regina.

Za pierwszym razem bus podjechał do firmy od strony Straszowa i Przewozu, w tamtą stronę wrócił z kradzionym towarem. Jednak za drugim razem złodzieje przyjechali już przez tory od strony Wymiarek, choć nie jechali w ogóle w stronę Witoszyna, bo nie ma ich na nagraniach z okolicznych monitoringów w tym miejscu.

– Gdy wrócili drugi raz, zabrali między innymi przecinarkę do betonu. Wyjechali ponownie w stronę Straszowa. Wiemy, że w samych Wymiarkach próbowali się też włamać do aut w okolicy remontowanej ul. Kościuszki – mówi R. Naskrent.

Straty oszacowano na ponad 15 tys. zł.

Sprawę kradzieży prowadzą policjanci z iłowskiego komisariatu.

– Gdyby ktoś coś widział albo wiedział, gdzie są nasze sprzęty, prosimy o wiadomość. Można dzwonić też do nas do sklepu pod numer tel. 68 360 42 93. Sami ustaliliśmy, że złodzieje przyjechali samochodem w typie busa renault trafic, jest to prawdopodobnie wersja auta drugiej generacji, podwyższona – mówi R. Naskrent.

Napisz komentarz »