REKLAMA

Kultura, Oświata

Na folkową nutę

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 30 zespołów zaprezentowało się na scenie podczas 27. Festiwalu Ziemia i Pieśń.

Trzydniowy maraton folkowych i ludowych występów (5-7.07.) rozpoczął tradycyjnie  hejnał Szprotawy w piątek, 5.07.  Na scenie wystąpiły zespoły z całej Polski, prezentujące klimaty zarówno z Mazowsza, Łemkowszczyzny, jak i Śląska.

– Ten festiwal na stałe wpisał się w harmonogram ogólnopolskich imprez promujących folklor i tradycje regionalne. Jak zwykle dopisała atmosfera. Był śpiew, tańce i swojskie jadło. I to do godzin porannych – mówi organizatorka, dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury, Teresa Zima.

Wśród 31 zespołów, jakie zaprezentowały się na scenie, blisko połowa to artyści z naszego regionu. Rada artystyczna tytuł laureata oraz nagrody przyznała zespołom: Źródełko z Wichowa, Luna Rosa z Jelenina, Stanowianie ze Stanowa, Echo z Żar, De Włoders ze Szprotawy, Dojrzałe Kłosy ze Szprotawy.

Nagroda specjalna trafiła do zespołu dziecięco-młodzieżowego Gama ze Szprotawy oraz Mała Tęcza z Obrachtowa – za sięganie do tradycji, poznawanie śpiewu przodków i piękne wykonanie. Wyróżnienia otrzymały Złote Łany z Bożnowa.

Napisz komentarz »