REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Dyrektorka odchodzi

Opublikowano 12 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Beata Tołpa zrezygnowała z pracy w żagańskim Centrum Kultury. W rozmowie z „Regionalną” zapewnia, że to jej decyzja, bez żadnych nacisków ze strony burmistrza.

Tołpa pracowała w Centrum Kultury od marca 2015 roku. Będzie dyrektorką do końca lipca.

– Pani Tołpa złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron – informuje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Po wyborach, w Żaganiu głośno mówiło się o zmianie dyrektorki CK. Tołpa od ubiegłego roku podjęła pracę na drugi etat – w Szkole Podstawowej nr 3, jako polonistka. Zapewniała, że jako dyrektor ma nienormowany czas pracy i doskonale sobie radzi, godząc obowiązki w CK i szkole.

W kuluarach mówi się, że odejście Tołpy nastąpiło pod naciskiem burmistrza Andrzeja Katarzyńca.

– To moja suwerenna decyzja – zastrzega Tołpa. – Już wcześniej mówiłam, że rozważam odejście z Centrum Kultury, aby poświęcić się pracy nauczyciela języka polskiego – zapewnia. I dodaje: – Na pewno trudno się rozstać z pracownikami, z którymi jestem od lat związana emocjonalnie. Życzę im nowego, dobrego dyrektora.

B. Tołpie zostaje praca polonistki w SP nr 3, w której ma zapewnione godziny nauczania od września. W Centrum Kultury zarabiała ponad 7 tys. zł miesięcznie. Burmistrz już ogłosił konkurs na jej następcę. Chętni mogą składać oferty do 15 lipca. Od kandydatów wymaga się m.in. minimum 3-letniego stażu na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury, doświadczenia w organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej czy w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków Unii Europejskiej. Nieoficjalnie mówi się, że nowym dyrektorem może zostać Henryk Dawidczyk, były prezes spółki Pałac Książęcy, likwidator szprotawskiego szpitala, a także dyrektor żagańskiego SP ZOZ.

Napisz komentarz »