REKLAMA

Kronika policyjna

Chłopcy radarowcy

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: mk

Ponad 100 tys. zł wart był radiowóz, który skasowali w piątek (28.06) policjanci z Żar.

Niedługo cieszyli się nowym nieoznakowanym radiowozem kia sportage policjanci z żarskiej komendy. W piątek (28.06), tuż za Drożkowem, jadąc z Lubska do Żar, dachowali podczas wyprzedzania. W środku było trzech policjantów – dwóch 30-latów i 36-latek. Wracali do komendy w Żarach.

 

Wyprzedzali

Nieoznakowany radiowóz kia sportage zaczął wyprzedzać jadącego przed nim volkswagena golfa, którym kierowała kobieta. Ona także postanowiła wyprzedzić jadącą przed nią ciężarówkę. Kierowca radiowozu, by uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze, gdzie koziołkował.

Droga z Żar do Lubska była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci zostali przewiezieni na żarski Szpitalny Odział Ratunkowy. Nie odnieśli żadnych obrażeń. Jeszcze tego samego dnia wrócili do domu. Kobieta, która jechała golfem, również nie ucierpiała w wypadku.

Kia ma rozwalone zawieszenie, wgnieciony dach i wybite szyby. W aucie wystrzeliły wszystkie poduszki powietrzne.

Kto zawinił?

– Wyjaśniamy przyczyny, z jakich powodu doszło do tego zdarzenia – informuje Aneta Berestecka, rzecznik prasowa żarskiej policji.

A taki był ładny

Rozbita kia od niedawna służyła w żarskiej komendzie. Rynkowa wartość modelu sportage III z silnikiem diesel o mocy 136 KM to w najbardziej ubogiej wersji wyposażenia 100 tys. zł, najbardziej luksusowa to niemal 140 tys. zł.

Napisz komentarz »