REKLAMA

Gospodarka

Resztki kasy

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: jb

Minęło dopiero pół roku, a w Powiatowych Urzędach Pracy kończą się już pieniądze zaplanowane na 12 miesięcy.

W żarskim Powiatowym Urzędzie Pracy pieniądze zostały głównie dla osób powyżej 30. roku życia. 19 osób może liczyć na skierowanie na staż, trzy osoby mają szansę na szkolenia indywidualne. Na roboty publiczne PUP może skierować 5 osób z zadłużeniem alimentacyjnym.

– Mamy jeszcze 130 tys. zł z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, z których mogą skorzystać 52 osoby – mówi Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP.

Z KFS mogą skorzystać np. osoby z zawodów deficytowych. Pierwszeństwo w uzyskaniu pieniędzy mają też osoby bez matury i te, które minimum 15 lat pracowały w warunkach szczególnych.

Pieniędzy brakuje też w powiecie żagańskim.

Na staże PUP może wysłać łącznie 21 osób.-Skróciliśmy czas ich trwania na 3 miesiące, żeby więcej osób mogło skorzystać. Pracodawca po stażu ma obowiązek zatrudnić taką osobę na jeden miesiąc – tłumaczy Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP w Żaganiu.  PUP ma 6 bonów na zasiedlenie, 4 bony szkoleniowe, łącznie 5 osób może skorzystać z prac interwencyjnych.

Do podziału jest jeszcze 77 tys. zł na szkolenia z KFS. Nabór wniosków trwa do 12 lipca.

– Nie przypominam sobie takiej sytuacji, żeby w lipcu kończyły nam się już pieniądze, a nie było żadnych informacji o uruchomieniu dodatkowej puli z rezerwy ministra – przyznaje H. Janowska.

Napisz komentarz »