REKLAMA

Polityka

Sami swoi w Szprotawie

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Syn przewodniczącego szprotawskiej Rady Miasta został członkiem rady nadzorczej spółki Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacje.

Do redakcji zadzwonił mieszkaniec gminy.

– Burmistrz Gąsik dba tylko o tych, którzy go wspierali w wyborach. Najpierw podzielił stołki w Ratuszu i Radzie Miasta, a teraz robi to w miejskich spółkach – oburza się pan Roman.

Jak ustaliła „Regionalna”, członkiem rady nadzorczej spółki Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacje został Michał Stambulski, syn Andrzeja Stambulskiego, przewodniczącego Rady Miasta. Burmistrz nie widzi w tym nic złego.

– Nastąpił koniec kadencji poprzedniej rady nadzorczej. W nowej znalazły się dwie osoby z poprzedniej i pan Michał, który jest doktorem prawa i ma odpowiednie kompetencje, aby zasiadać w tego typu jednostkach – mówi burmistrz Mirosław Gąsik.

Mało tego, mimo ciężkiej sytuacji finansowej gminy, burmistrz okazał się hojny – podniósł członkom rady nadzorczej diety o ok. 600 zł. I tak przewodniczący rady nadzorczej co miesiąc zainkasuje 2 tys. 789 zł miesięcznie, dwaj członkowie, w tym Stambulski junior – 2 tys. 535 zł.

 

Rozdał stołki

Gąsik ze Stambulskim tworzą koalicję w Radzie Miasta. Dodajmy, że każdy z szefów komitetów i partii wspierających M. Gąsika przed wyborami ma już w Urzędzie Miasta fuchę. Maciej Boryna – jako naczelnik wydziału gospodarki, Andrzej Skawiński – jako wiceprzewodniczący Rady Miasta, Dorota Grzeszczak – jako naczelniczka wydziału oświaty, A. Stambulski – jako przewodniczący Rady Miasta.

 

Prezes na wylocie

Coraz głośniej mówi się też o zmianie prezesa w spółce Zarząd Nieruchomości „Chrobry” po tym, jak Kazimierz Sutor nie otrzymał absolutorium od burmistrza.

Póki co, nie będzie zmiany prezesa w spółce Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacji. Po odwołaniu Dariusza Gusty z tej funkcji, pełniącym obowiązku prezesa był Ryszard Becla.

– Na zgromadzeniu wspólników postanowiłem, że pan Becla będzie prezesem na kolejną kadencję – dodaje burmistrz Gąsik.

Becla od 46 lat zajmuje się sprawami komunalnymi w gminie. W szprotawskiej komunalce pracuje od 1972 roku, po utworzeniu spółki SzWiK w 2013 roku został jej dyrektorem ds. techniczno-ekonomicznych, a ostatnio – technicznych. Jako prezes miesięcznie zainkasuje ok. 10 tys. zł.

komentarz »
  1. SeaGoat 10 lipca 2019 18:05 - Odpowiedź

    Nepotyzm i kolesiostwo bezlitośnie nęka nasz region od zawsze, i wszystko wskazuje na to że taki stan rzeczy będzie trwał w najlepsze

Napisz komentarz »