Daleko rzucali

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie spisali się szprotawscy lekkoatleci w ostatnich finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze oraz Wrocławiu.

Zawodnicy „Uczniaka” zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny i trzy brązowe. Daniel Nowak stanął na najwyższym stopniu podium, wygrywając rywalizację na 1000 m. Igor Kotwicki wywalczył brąz w biegu na 2000 m, Anna Opas dołożyła  srebro w dysku, a Patrycja Rabska  ? brąz – w tej samej konkurencji. Jednak najwartościowszy wynik uzyskał młody, obiecujący miotacz „Uczniaka”, Wojciech Lewkowicz, uzyskując 54.22 w dysku.

– To jego nowy rekord życiowy, który stawia Wojtka w gronie faworytów do medali na Mistrzostwach Polski Młodzików. Dodajmy, że do złota w dysku dołożył brąz w kuli – mówi Zygmunt Szwarc, opiekun szprotawian.

W drugim finale LOM, we Wrocławiu dobry start zaliczył z kolei Mateusz Kwaśniewski,   posyłając  oszczep na odległość 77.74. To piąty rezultat w kraju. Przed nim start w Drużynowych Mistrzostwach Polski (1 sierpnia) w Jeleniej Górze i indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Radomiu (23 sierpnia).