Leśna Dycha w Brodach

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: hakma

Ponad stu uczestników stanęło na starcie Leśnej Dychy w Brodach. Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: na 5 i 10 kilometrów. Zawodnicy podzielili się niemal na dwie równe części. Do mety na pięciokilometrowej trasie ścieżkami malowniczego lasu w Brodach dotarło 55 biegaczy. Pierwszy zrobił to Adam Pisulski z Żagania(16:42). Drugi był Paweł Makles  Gubina(17:42), a na trzecim stopniu podium uplasował się Damian Makowiecki z Lubska(17:49). Wśród pań zwyciężyła Joanna Saniuk z Żar(21:06), druga była Joanna Sikorska z Gubin(21:46) a trzecia Sylwia Sułkowska z Zielonej Góry(22:31). Na dystansie dwa razy dłuższym pobiegło 52 sportowców.  Pierwszy linię mety przekroczył Dawid Klaybor z Żagania(33:15), drugi był Marcin Zagórny z Radnicy(34:06), a trzeci przybiegł Krzysztof Cieślak z Żar(34:48). Wśród kobiet pierwsza była Sandra Nowak z Zielonej Góry(39:25), druga na mecie zameldowała się Iwona Maciąg z Bolewic(40:48), a trzecia była Edyta Sulikowska z Gubina(43:17). Organizatorem imprezy byłoStowarzyszenie Rodziców Uczniów i Nauczycieli „Lepsze Jutro” w Brodach.