REKLAMA

Sport

Stal Jasień ma 70 lat

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: hakma

W sobotę, 29 czerwca, na stadionie w Jasieniu rozegrano towarzyski mecz między miejscową Stalą a pierwszoligowym zespołem GKS Tychy. Spotkanie było atrakcją zorganizowaną przez działaczy z okazji jubileuszu 70-lecia klubu.

– Bardzo chcieliśmy zagrać z jakąś renomowaną drużyną. Z pomocą przyszedł nam Sylwester Buczyński, który załatwił nam kontakt z Kazimierzem Szachnitowskim, naszym wychowankiem i działaczem w klubie GKS Tychy. Potem już poszło łatwo. przyjechał do nas pierwszoligowy klub i w ramach sparingu zgrała z nami mecz towarzyski. Szkoda tylko, że na trybunach zasiadło niewielu kibiców. Za to bramek nie brakowało – podsumował prezes Stali Jasień Grzegorz Kasowski.

Na boisku zobaczyliśmy trochę przemeblowany pierwszy skład tychowian i drużynę Stali Jasień, która w ostatnich 2 sezonach nie odnosi zbyt wielu sukcesów i taki mecz był okazją do przypomnienia dobrych lat zespołu. Niestety dla miejscowych mecz był widowiskiem nad wyraz jednostronnym i po 90 minutach Stal przegrała 1:11 (0:5). Jedyną bramkę dla jasienian strzelił w 81. minucie Patryk Potaszyński (81.)

Napisz komentarz »