REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

300 razy parkrun

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: hakma

W parny i gorący sobotni poranek, 29 czerwca, zwolennicy zdrowego trybu życia, a przede wszystkim fani biegania spotkali się w żarskim Zielonym Lesie, żeby pobić rekord. Z okazji jubileuszowego, 300-tnego parkrunu postanowili pobiec pięciokilometrową trasą w liczbie przekraczającą 300 osób

– Być może dwie inne ważne imprezy, w których brali udział nasi koledzy spowodowały, że nie było nas trzystu, ale i tak jest się czego cieszyć- skomentowała Marta Piątek, uczestniczka Parkrunu.

Trzechsetny parkurn wygrał Marcin Piotrowski, drugi był Maciej Kempa, który stoczył na ostatnim podbiegu prawdziwy bój o zwycięstwo, trzeci na mecie zameldował się Mirosław Wolak. Najlepsza wśród kobiet okazała się Joanna Saniuk, druga przybiegła Kamila Krzemińska-Bielak, a trzecia była Kinga Drewicz.

Niestety nie udało się biegaczom uzbierać trzystu uczestników. Choć do mety dobiegło tylko 203 zawodników, to i tak jest to sporym osiągnięciem. Biegacze jednak się nie poddają i zapowiadają kolejne bicie rekordu przy okazji następnej okrągłej rocznicy.

– Nie udało się pobić rekordu, ale przecież bieganie to nie tylko bicie rekordów. Przez tyle lat staliśmy się jedną, wielką rodziną i spotykamy się tutaj z prawdziwą przyjemnością-powiedziała szefowa żarskiego parkrunu Magdalena Gonatarz.

Napisz komentarz »