Tuż za podium

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: Norbert Królik

Czwarte miejsce drużynowo zajęli wędkarze z Żar i Lubska w Strefowej Olimpiadzie Młodzieży rozegranej w Siechnicach pod Wrocławiem.

Wiktoria Konopielko, Piotr Królik i Szymon Kubat reprezentowali okręg w Zielonej Górze. Do zawodów zgłoszono 15 drużyn z południowo-zachodniej Polski. W klasyfikacji drużynowej nasi wędkarze zajęli czwarte miejsce. Indywidualnie Piotr Królik był trzeci w kategorii do lat 12, Wiktoria Konopielko czwarta w kategorii do lat 14, a 12-letni Szymon Kubat, który ze względów regulaminowych musiał startować w kategorii do lat 16, zajął miejsce poza czołową szóstką. A już na początku sierpnia (1-4.08) Lubsko będzie gościło najlepszych młodych wędkarzy z całej Polski. Odbędzie się wówczas Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich.