REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Bukiety od pierwszej damy

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Nie ma Obamy bez Michelle, Trumpa bez Melanie i Katarzyńca bez Ewy. Choć ukochana burmistrza Żagania nie była obecna podczas ostatniej ważnej uroczystości w pałacu, były kwiaty, które radni zamówili w jej kwiaciarni. Za 340 zł. Wykosztowali się! Ale nie za swoje, tylko publiczne pieniądze.

Na sesji w piątek, 28 czerwca, żagańscy radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium za 2018 rok. Pozytywnie ocenili też raport o stanie miasta. Andrzej Katarzyniec dostał oklaski na stojąco. A po owacjach radni wręczyli burmistrzowi i skarbniczce, Teresie Łapczyńskiej, kosze z kwiatami. Co ciekawe, zostały zamówione przez biuro Rady Miasta w kwiaciarni należącej do partnerki życiowej Katarzyńca. Jak ustaliliśmy, ich koszt to 340 zł.

Radna Agnieszka Ziętek- Muszyńska, córka kwiaciarki pochwaliła się Katarzyńcowi, że sama komponowała kosze,  gdy ściskała burmistrza, gratulując mu absolutorium.

Ukochanej burmistrza na sesji nie było, ale kwiaty z jej kwiaciarni na pewno mu o niej przypominały. Radni na kosze zrzutki jednak nie zrobili. Zamiast do prywatnych portfeli, sięgnęli do kasy wszystkich mieszkańców Żagania.

– Poprzednia władza też to robiła, choć córka tej pani była radną. Uważam, że to nic niemoralnego, kwiaty zamawiamy w trzech żagańskich kwiaciarniach  – przekonuje Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta

To była ostatnia sesja przed wakacjami. Kolejną przewodniczący zaplanował na 30 sierpnia. Przez wakacje radni będą dostawać diety, które ostatnio podnieśli sobie nawet o 355 zł.

Napisz komentarz »