Upalny start

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: mk

Pogoda nie rozpieszczała jeżdżących pod patronatem Telewizji Regionalnej kolarzy z drużyny GIANT Team Żary podczas niedzielnego startu.

W niedzielę, 30 czerwca, w Jakubowie (pow. polkowicki) odbył się kolejny etap kolarskiego wyścigu serii Kaczmarek Elektric MTB. Wyścig był wymagający nie tylko ze względu na liczne podjazdy i trudne technicznie zjazdy. Temperatura w dniu wyścigu sięgnęła aż 35 stopni, co dało kolarzom mocno w kość.

Na wszystkich dystansach

Trasa składała z kilku etapów, które zostały podzielone ze względu na dystans. Na najdłuższej, liczącej 64 km, wystartowało 2 zawodników z żarskiej drużyny. Przemek Kulbida przejechał ją w 3 godziny 39 min i 23 sek, w takim samym czasie przejechał ją także Wojciech Kulbida. Bracia startowali w kategorii wiekowej M3 i zajęli kolejno 7. i 8. miejsce. Na dystansie mega, liczącym 37 km, drużyna wystawiła aż 5 zawodników. Najlepsze miejsce zajął Tomasz Kroczak, który przejechał dystans w czasie 2 godzin i 51 sekund, co dało mu 58. miejsce w kategorii open i 26. w kategorii wiekowej M3. Tuż za nim uplasował się Łukasz Zaremba, który przejechał trasę w 2 godziny i 51 sekund, co dało mu 59. miejsce w kategorii open i 27. w kategorii wiekowej M3. Daniel Piotrowicz dotarł na metę jako 86. w kategorii open i 26. w kategorii wiekowej M4 z czasem 2 godziny 3 min i 33 sekundy. Mirosław Styczeń przyjechał na metę jako 133. w kategorii open i 50. w kategorii wiekowej M3. Przejechanie dystansu 37 km zajęło mu 2 godziny 12 min i 20 sekund. Piotr Adamiak wystartował na tym dystansie, ale nie przejechał go do końca. Na dystansie mini, który liczy 23 km, wystartował Witold Harasim. Nie został on jednak sklasyfikowany ze względu na nieukończenie wyścigu.

Dobrze mu poszło

Najlepszym wynikiem może się pochwalić jeden z najmłodszych zawodników drużyny.  Piotr Przychodzeń zajął 8. miejsce w wyścigu na dystansie 10 km. Piotr przejechał trasę w czasie 26 min i 26 sek.