REKLAMA

Kultura, Oświata

Szprotawa na ludowo

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 30 zespołów zaprezentuje się przez trzy dni (5-7 lipca) na scenie Szprotawskiego Domu Kultury w parku, podczas 27. Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”.

W tym gronie jest 13 zespołów z powiatu żarskiego i żagańskiego. W imprezie pod patronatem „Regionalnej”, w piątek, 5 lipca, od 18.00 zaprezentują się: Źródełko z Wichowa, Cztery – czwarte z Długiego, Astry ze Szprotawy, Wrzosy z Siecieborzyc, Luna Rosa z Jelenina, De Włoders ze Szprotawy oraz Dojrzałe Kłosy z Szprotawy. 

Następnego dnia, od godz. 14.00, scena będzie należała do: Gamy ze Szprotawy, Małej Tęczy z Olbachtowa, Złotych Łanów z Bożnowa, Tulowianek z Borowiny, od  godz. 18.00 wystąpią: Stanowianie ze Stanowa oraz Echo z Żar.

W niedzielę odbędą się msze w intencji zespołów: o 9.30 w kościele na Sowinach, 11.00 – kościele w Siecieborzycach, 11.30 w kościele p.w. WNMP w Szprotawie.

O godz. 12.40 uczestnicy przejdą w korowodzie ulicami miasta, o 14.30 zaplanowano koncert galowy w parku SzDK.

– Przez trzy dni w naszym parku usłyszymy pieśni tradycyjne i pisane współcześnie oraz inspirowane folklorem. Z różnych regionów Polski, na festiwal przyjadą 33 zespoły – informuje Teresa Zima, dyrektor SzDK. – Przywiozą nie tylko swój śpiew, ale też inne tradycje ludowe.  Nie zabraknie biesiady i wspólnych tańców. Zaplanowaliśmy je wieczorami po koncertach.

Napisz komentarz »