REKLAMA

Wasze sprawy

Komendantowi głowa nie spadnie

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: Norbert Królik

Robert Słowikowski zachowa stanowisko komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Żarach i funkcje radnego w Lubsku, bo sąd warunkowo umorzył postępowanie dotyczące potrącenia przez niego kobiety na pasach.

Do wypadku doszło w lutym br. w Lubsku. R. Słowikowski jadąc służbowym samochodem nie zauważył przechodzącej przez pasy blisko 70-letniej Anny Krawiec i ją potrącił. Kobieta trafiła do szpitala.

– Miałam pęknięte kręgi i musiałam przejść operację kręgosłupa. Do tej pory nie mogę się schylać, boli mnie też ręka – mówi poszkodowana.

R. Słowikowski przyznał się do winy. Udzielił również pierwszej pomocy poszkodowanej. Na rozprawie ( w środę, 26.06) komendant wyraził skruchę.

– Jest mi bardzo przykro, że moje niedopatrzenie spowodowało ból. Cała sytuacja odbiła się mocno na mojej psychice – mówił przed sądem R. Słowikowski.

Rok próby

Podziękował  za warunkowe umorzenie postępowania i poprosił o skrócenie okresu próby do roku czasu. Zgodę na to wyraziła zarówno poszkodowana jak i prokurator.

Sędzia Monika Bogusławska z sądu rejonowego w Żarach zasądziła warunkowe umorzenie postępowania z rocznym okresem próby. Nakazała też komendantowi wypłacić na rzecz poszkodowanej 4 tys. zł nawiązki oraz 2 tys. zł na fundusz osób poszkodowanych w wypadkach. Do tego R. Słowikowski musi też opłacić koszty sądowe w wysokości 400 zł oraz pokryć koszty pełnomocnictwa 3 tys. 690 zł.

Napisz komentarz »