REKLAMA

Wasze sprawy

Basen pobił rekord

Opublikowano 05 lipca 2019, autor: mk

Basen miejski przy ulicy Źródlanej w Żarach przeżywa prawdziwe oblężenie. Tylko w czerwcu sprzedano 27 tys. biletów!

W czerwcu padł rekord frekwencji na żarskim basenie. Tylko w tym miesiącu odwiedzających kąpielisko było więcej niż przez cały zeszłoroczny sezon. Miasto na biletach zarobiło 132 tys. zł. Sprzedano 27 tys. biletów.

– Myślę, że to zasługa pogody – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar. – Sprzedano 27 tys. biletów, w tym rodzinne, więc spokojnie można doliczyć jeszcze 15 tys. osób – podsumowuje wiceburmistrz.

Według rachuby wiceburmistrza, basen w czerwcu odwiedziło 42 tys. osób, czyli średnio na dzień – 1400 osób.

Lustro wody na żarskim basenie ma ok 800 mkw. Zatem gdyby wszyscy weszli do wody, każdy miałby do dyspozycji jedynie 0,5 mkw. Powierzchnia basenu to zaledwie 5 proc. całego terenu, na którym znajduje się basen, więc chociaż o tłok poza niecką nie było tak trudno.

Zwróci się

Na pobicie rekordu miał też wpływ fakt, że w tym roku basen był otwarty od 1 czerwca, a nie jak w poprzednich latach, dopiero od połowy miesiąca. Jeżeli dochody z basenu utrzymają się na tym poziomie, to miastu zwróci się koszt utrzymania, który w skali roku wynosi ponad 500 tys. zł. Basen będzie otwarty do połowy września.

Ceny biletów na basenie, od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 15.00, wynoszą: normalny – 8 zł, a za ulgowy – 5 zł, zaś w godzinach od 15.00 do 20.00 – odpowiednio 4 zł i 2,50 zł. W soboty, niedziele i święta, bilet kosztuje 10 zł i 6 zł, a po godz. 15.00 – 5 zł i 3 zł.

Napisz komentarz »