REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Płacą za mieszkania, których nie mają

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: jb

Miały być mieszkania w dobrej lokalizacji, tymczasem 15 rodzin od roku spłaca kredyty, choć w budynku nikt nie zamieszkał. I nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zamieszka.

25 mieszkań i sklep miały powstać w budynku po byłych koszarach przy ul. Koszarowej 10a w Szprotawie. Mieszkania na 3 kondygnacjach miały mieć po 50-90 mkw. Inwestor kupił budynek w 2013 roku. Zaczął remont. Ludzie przez agencję nieruchomości kupowali mieszkania. Choć termin zakończenia prac był wyznaczony na koniec 2018 r., nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle ludzie tam zamieszkają. Kredyty, które brali, to od 140 do 250 tys. zł.

Przelali kasę i czekają

Mieszkania kupiło 15 rodzin.

– Byłem jednym z pierwszych. Mam kredyt  hipoteczny, spłacam go już od roku, a nawet nie wiem, czy tu zamieszkam – mówi Jacek Pielacki.

Są tacy, którzy wpłacili gotówkę i tacy, którzy sprzedali dom, żeby mieć na wpłatę.

– W październiku na budowę przyjeżdżało już tylko po dwóch robotników. Pojawiły się problemy w kontakcie z deweloperem – dodaje Adrian Zasinowicz.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 323

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »