REKLAMA

Sport

Żary rządzą na plaży!

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Pięć turniejów siatkówki plażowej, pięć pucharów! Adam Lorenc z Żar w przerwie od rozgrywek I ligi, aktywnie spędza wakacje.

Lorenc (gra na pozycji atakującego, 196 cm), znany żagańskim kibicom z występów drużyny juniorów Sobieskiego, z powodzeniem gra w I lidze. Po wspaniałej przygodzie w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle, ostatnio wywalczył brązowy medal z Krispolem Września, z którym podpisał już umowę na kolejny sezon.

– Po zakończeniu rozgrywek ligowych, część moich klubowych kolegów wyjechało na wakacje, aby odpocząć od siatkówki. Ale nie ja. Wraz z moim przyjacielem z zespołu Krispolu, Mateuszem Podborączyńskim postanowiliśmy spędzić wolny czas grając w turniejach siatkówki plażowej – opowiada.

Żaranin bije rekordy w liczbie wygranych turniejów! W czerwcu Adam i Mateusz zagrali w pięciu zawodach w Trzciance, Lusowie, Wieluniu, Tarnowie Podgórnym i Zbąszynie. W każdym z nich byli bezkonkurencyjni, zgarniając puchar i nagrody rzeczowe.

– W najbliższy weekend czeka nas kolejna trudna przeprawa – eliminacje do Mistrzostw Polski, w dalekim Zamościu – dodaje Adam. – A przygotowania do kolejnego sezonu w I lidze ruszają 15 lipca. Liczę, że  w wolne weekendy trener pozwoli nam na występy w kolejnych turniejach siatkówki plażowej.

Napisz komentarz »