REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Chlup do wody!

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: jb

Gdy żar leje się z nieba, marzy nam się chlup do wody. W Żaganiu będzie można co najwyżej pomoczyć nogi w brodziku. A ten luksus za jedyne… 149 tys. 300 zł.

Od poniedziałku, 1 lipca, będzie można brodzić w rozkładanych basenikach na miejskim kąpielisku w Żaganiu. Dwa brodziki o wymiarach 6,6 metrów szerokości i 12,7 metrów długości każdy przyjechały na początku tygodnia i od poniedziałku trwa ich montaż. Jeden ma 60 cm głębokości i jest dla dzieci, drugi, dla dorosłych, ma 120 cm głębokości.

Za luksus moczenia nóg w tych brodzikach trzeba będzie zapłacić jak za prawdziwy murowany basen. Ceny biletów za wstęp będą takie, jak w ubiegłym roku (2 zł – ulgowy, 5 zł – cały).

Rozkładane baseniki to pomysł burmistrza Andrzeja Katarzyńca. Urząd Miasta kupił je za 149 tys. 300 zł.

 

Jak sardynki w puszcze

W ubiegłych latach na basen przychodziło ok. tysiąca osób dziennie. W brodziku zmieszczą się jednocześnie 83 osoby, ale tylko na stojąco, pod warunkiem, że każdy zajmie jedynie metr kwadratowy.

– Nie ma żadnych przepisów, które regulują, ile osób może przebywać w takim basenie. Sytuację na bieżąco będzie oceniał ratownik. Będzie mógł zdecydować, że do basenu wchodzić nie można, jeżeli akurat będzie w nim dużo osób – mówi Izabela Filiczkowska, prokurent spółki Pałac Książęcy, która administruje basenem

Regulamin każde miasto ustala samo. W Łomży, gdzie jest identyczny basen, jednocześnie może przebywać w nim 20 osób. Inni przyjęli zasadę, że wejść można na 20 minut.

Stary basen do poniedziałku, 1.07., zostanie ogrodzony i nakryty siatką. Będzie można go sobie pooglądać.

Napisz komentarz »