REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Orły dla żarskiej firmy

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: bj

Statuetki z rąk ministra gospodarki i laury dla żarskiego Eximportu, w ramach plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”.

Żarskim akcentem podczas gali „30 lat polskiej wolności” (14.06.) w Sangate Hotel Airport w Warszawie było wręczenie Orłów Przedsiębiorczości 2019 Wojciechowi Struczykowi, prezesowi firmy Eximport sp. z o.o. i Czesławowi Kasprzakowi, właścicielowi.  Impreza zorganizowana jest przez federację Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług, w ramach  XVI edycji Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”.

Eximport Orła Przedsiębiorczości otrzymał jako jedna z 2 firm w województwie lubuskim. Zakład jest producentem folii opakowaniowej dla firm, mieści się w żarskiej strefie przemysłowej przy ul. Gospodarczej. Zatrudnia 30 osób. Korzysta z nowoczesnych technologii. Jeden pracownik obsługuje 4 linie produkcyjne.

Wyjątkowa chwila

W wielkiej gali uczestniczyło ok. 750 osób i 100 firm we wszystkich kategoriach. Poprowadzili ją Joanna Jabłczyńska i Krzysztof Ibisz.

Słowa uznania w imieniu ministra finansów, Mariana Banasia ? przekazał jego doradca, Tomasz Tokarski oraz  Janusz Piechociński, wicepremier, były minister gospodarki i prezes Izby Przemysłowo-Handlowej.

Menedżerowie i zarządzane przez nich firmy nagrodzeni zostali za nowoczesne produkty, usługi, technologie i najwyższe standardy organizacji pracy.

-Zostaliśmy poproszeni jako jedni z pierwszych. Przyznaję, że byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Wielu laureatów nagrody odbierało nie po raz pierwszy. Były eleganckie garnitury panów i bardzo wykwintne kreacje pań. My przyjechaliśmy z daleka, z prowincji. Tym bardziej poczuliśmy się docenieni-mówi Czesław Kasprzak, właściciel firmy Eximport.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Goście bawili się przy muzyce gwiazd zespołu Czerwone Gitary, Michała Wiśniewskiego oraz Mateusza Mijała.

Praca i sukces

 -Na co dzień żyję pracą. To praca dała sukces. Funkcjonujemy od 1990r. i rozwijamy się. Zaczynaliśmy jako firma handlowa. Teraz jesteśmy producentem. W najbliższych planach mamy rozbudowę firmy, a także wykorzystanie energii z  paneli fotovoltaicznych-dodaje Cz. Kasprzak.

Wspomnienie warszawskiej gali jest ciągle żywe, ale w Eximporcie już myślą o przyszłości. – Planujemy powiększenie naszej siedziby o kolejną halę produkcyjną. Wciąż wchodzimy w nowe systemy bardziej ekologicznych opakowań z materiałów biodegradowalnych. Nasz zakład zajmuje się recyklingiem. W ten sposób powstaje czarna folia używana w budownictwie-mówi Cz. Kasprzak.

Czy nagroda coś zmieniła w życiu przedsiębiorców? – Cieszymy się, że żarska firma była obecna na tej wielkiej imprezie. Ale dla nas najważniejszy jest klient i co za tym idzie rozwój przedsiębiorstwa, które tworzymy-kończy Cz. Kasprzak.

Napisz komentarz »