REKLAMA

Sport

Pojedynek tytanów

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: hakma

W sobotę, 22 czerwca, na stadionie Sparty Grabik został rozegrany pierwszy mecz gwiazd w piłce nożnej.

Na boisku spotkały się drużyny powiatu żarskiego i żagańskiego. Organizatorem imprezy była firma Sport Projekt.

– To był fajny mecz na zwieńczenie sezonu w miłej atmosferze. Dziękuję zawodnikom, trenerom i sędziom za udział. Ukłony również dla prezesa Sparty Grabik Piotrka Makowskiego i członków klubu, którzy przygotowali szatnie, boisko i pożyczyli stroje oraz dla wójta gminy Żary za wsparcie pomysłu – powiedział Wojtek Pawlak, organizator.

Artur Sobczyk, członek Podokręgu Żagańskiego LZPN, wypowiadał się o projekcie w samych superlatywach:

– To naprawdę świetny pomysł. Myślę, że to przyjmie się na przyszłe lata, bo widać, że impreza wypaliła. Można na boisku zobaczyć naprawdę fajnych zawodników, od klasy A do 4. ligi.

Patronat nad imprezą objęło starostwo żagańskie, które zakupiło dla swoich zawodników turkusowe stroje.

– Kiedyś uprawiałem piłkę nożną, a teraz jestem kibicem i staram się wspierać sport. Chciałbym, żeby taki mecz odbył się na terenie powiatu żagańskiego – powiedział Henryk Janowicz, starosta żagański

Na selekcjonerów obu drużyn W. Pawlak powołał dwóch szkoleniowców, z którymi wcześniej współpracował.

Zespół powiatu żagańskiego poprowadził Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa, który w tym roku razem z drużyną awansował z pierwszego miejsca do 4. ligi.

– Impreza naprawdę świetna. Po emocjach w lidze fajnie jest pograć w takim meczu. To wyróżnienie dla mnie, że poprowadziłem zespół gwiazd – stwierdził G. Borkowski.

Podobnego zdania był Wojciech Aksamitowski, selekcjoner drugiej drużyny, którego od czasu do czasu możemy zobaczyć na boisku jako grającego trenera.

Choć wynik meczu był sprawą drugorzędną, wypada odnotować fakt, że lepsze w tym dniu były gwiazdy z Żagania, które wygrały z reprezentacją powiatu żarskiego 5:2. Bramki dla powiatu żagańskiego strzelili: Ohagwu (4`, 45`+1), Hutyria (41`, 80`), Ekser (90`+3), a dla żaran: Trziszka (20`) i Matuszewski (56`)

Napisz komentarz »