REKLAMA

Wasze sprawy

Zmiany w parafiach

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: jb

Czterech proboszczów i dziewięciu wikariuszy zmieni się w naszym regionie w sierpniu.

Proboszczem parafii w Tuplicach nie będzie już ks. Jerzy Loch, który przechodzi na emeryturę i będzie teraz w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. Na jego miejsce mianowano ks. Leszka Białugę,  proboszcza z Górzyna. Administratorem parafii w Górzynie mianowano ks. Tomasza Grochowskiego.

Na urlop zdrowotny został zwolniony ks. Zbigniew Wokotrub, proboszcz parafii w Wiechlicach. Na to miejsce mianowano za to ks. Krzysztofa Górznego.

Zmiana będzie też w Trzebielu. Na miejsce proboszcza ks. Krzysztofa Forysia, mianowano ks. Romana Litwińczuka, który przyjedzie z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze.

Przenoszą wikariuszy

W Żarach zmiany wikariuszy dotyczą dwóch parafii. Z parafii Wniebowzięcia NMP odchodzą księża Piotr Gniewaszewski (do Międzyrzecza) i Mariusz Mazurkiewicz (do Łęknicy). Nowym wikariuszem będzie ks. Piotr Napieralski, który przyjedzie z parafii w Gorzowie Wielkopolskim. W parafii Miłosierdzia Bożego parafianie pożegnają ks. Waldemara Muracha, który zostanie przeniesiony do Sulęcina. Do parafii skierowano za to neoprezbitera (nowo wyświęconego kapłana) ks. Wojciecha Przyborowskiego.

W Żaganiu zmiany dotyczą parafii Nawiedzenia NMP. W miejsce ks. Jędrzeja Polaka wyznaczono ks. Marka Ogrodowiaka, który przyjedzie  z parafii św. Michała Archanioła w Świebodzinie.

Dwóch księży odchodzi też z parafii Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Ks. Łukasz Sławiński został skierowany do posługi w Międzyrzeczu, a ks. Tomasz Sałatka do parafii w Zaborze. Do parafii przyjadą za to o. Andrzej Melzer z Bobowicka oraz ks. Damian Drop z parafii św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu.

W lubskiej parafii NSPJ ks. Dariusz Grzelak już 22 czerwca został wyznaczony na administratora parafii Bobrówko. Do Lubska przyjedzie za to ks. Przemysław Janicki z parafii w Świebodzinie.

Do posługi w Łęknicy przyjedzie ks. M. Mazurkiewicz z Żar,  na miejsce ks. Piotra Skrockiego.

Zmiana będzie też w Tuplicach. Ks. Leszek Cioch przeniesiony będzie do parafii w Nowogrodzie Bobrzańskim, a jako nowy przyjedzie ks. Jan Wnuk-Lipiński z parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wielkopolskim.

Proboszczowie zmienią się w parafiach od 1 sierpnia, wikariusze od 26 sierpnia.

Napisz komentarz »