REKLAMA

Wasze sprawy

Prezes na wylocie?

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Na dużym minusie zakończyła ubiegły rok szprotawska spółka „Chrobry”.

Strata Szprotawskiego Zarządu Nieruchomości „Chrobry” za 2018 r. wynosi 364 tys. 882 zł. To była główna przyczyna, dla której jedyny udziałowiec spółki, burmistrz Mirosław Gąsik,na walnym zebraniu (24.06.) nie udzielił absolutorium zarządowi.

– Spółka nie podjęła znaczących kroków i nie opracowała programu naprawczego – mówi burmistrz. – Przerzucanie straty na barki odbiorców ciepła, czyli mieszkańców i pozostałych odbiorców usług, jest nie do zaakceptowania. Poza tym, do urzędu wpływa bardzo dużo skarg na jakość pracy spółki i sposób załatwiania spraw mieszkańców.

Gąsik zastrzega, że dał szansę prezesowi na poprawę, ale w ekspresowym tempie.

– Ma przedstawić niezwłocznie plan naprawczy – zastrzega burmistrz.

Prezes spółki, Kazimierz Sutor, zapewnia, że zrobi wszystko, aby poprawić wyniki.

– Ograniczamy zatrudnienie, negocjujemy ceny z dostawcami mediów – mówi. – Poprzedni rok był kiepski, głównie ze względu na coraz mniejszą liczbę odbiorców ciepła i dość łagodną zimę, a także utrzymanie przestarzałej kotłowni, którą przejęliśmy trzy lata temu od gminy.

W kuluarach mówi się, że dni Sutora są policzone. Wśród kandydatów na nowego prezesa „Chrobrego” wymienia się m.in. Piotra Ciołkę, radnego powiatowego, który w ubiegłym roku był wspólnie z burmistrzem Gąsikiem likwidatorem lubuskiego oddziału Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Prezes spółki co miesiąc zarabia ok. 9 tys. zł.

Napisz komentarz »