REKLAMA

Sport

Piłka to jego pasja

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Odznaką Honorową za zasługi dla województwa lubuskiego został wyróżniony Dariusz Jakubas, były piłkarz, sędzia, a obecnie działacz i szef żagańskiego podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Jakubas sędziował ponad 2 tysięcy meczów, w kolejnych 600 był obserwatorem. Przygodę z piłką nożną zaczynał jednak jako piłkarz, w 1978 roku.

– Grałem na pomocy w Beskidzie Bożnów, którego jednocześnie byłem prezesem – mówi D. Jakubas. – Rok po roku drużyna z Bożnowa awansowała do wyższej ligi. Zaczynając w klasie B, w ciągu czterech sezonów wylądowaliśmy w okręgówce. Beskid był wtedy na szczycie swojej historii.

Rozbrat z piłką Jakubas miał na czas służby w wojsku oraz zagranicznych misji. Do piłki wrócił 13 lat temu, ale w nowej roli – jako działacz. Został przewodniczącym żagańskiego podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, zajmującego się organizacją rozgrywek klasy B oraz Pucharu Polski na najniższym szczeblu.

– Piłka to moja pasja.Takie wyróżnienie jak Odznaka Honorowa za zasługi dla województwa lubuskiego to tylko jeszcze większy bodziec do działania na rzecz piłki w regionie – mówi. – Organizujemy sporo imprez i turniejów, również charytatywnych. Ten rok jest szczególny. Beskid Bożnów wrócił na piłkarską mapę Polski, powstała żeńska drużyna Czarnych Żagań, z kolei piłkarze Czarnych awansowali do IV ligi. 

Napisz komentarz »