Żaganianie w II lidze

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Do II ligi awansowali żagańscy młodzicy z drużyny Football Academy. Awans przypieczętowała wygrana 5:0 z Łużyczanką Lipinki Łużyckie.

Prowadzenie żaganianom dał w 10. minucie Bartosz Nadrzycki. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Krajewski. W 28. minucie nadzieje Łużyczanki na jakikolwiek dobry wynik rozwiał Kacper Kuboń. Kolejne bramki dla Football Academy zdobyli: Aleksander Pawlak i K. Kuboń.

Drugie miejsce w rozgrywkach zajął UKS Promień Żary, który zgromadził tyle samo punktów, co żagańska drużyna (39 pkt.), ale miał gorszy bilans bezpośrednich spotkań. W ostatniej kolejce żaranie rozgromili Iskrę Małomice aż 24:0. Kanonadę Promień rozpoczął już w 1. minucie. Najwięcej razy do siatki trafił Łukasz Gaik – siedmiokrotnie (15,24, 26, 28, 29, 56 i 58. min). Po cztery gole zdobyli: Karol Scandola (1, 20, 22 i 50. min) oraz Dawid Cielecki (2,8, 39 i 44. min). Pozostali strzelcy: Krystian Wojciechowski (10 i 38. min), Adam Durys (4. min), Kornelia Gawlak (6. min), Damian Ochman (52. min) i Wiktor Japin (55. min).