REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pół wieku po maturze

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: bj

Jubileusz 50-lecia matury świętowali (22.06.) absolwenci żarskiego Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Żarach. Były wspomnienia, wzruszenie i spotkanie z jedną z koleżanek, której pozostali nie widzieli od 50 lat.

Maturzyści z 1969 roku spotkali się w restauracji Lew w Żarach. – Tak w oficjalnych okolicznościach to już po raz 3. Najpierw po 40 latach, potem po kolejnych 2. Bo wtedy obchodziliśmy wszyscy urodziny. A teraz nie mogliśmy odpuścić, gdy nadeszła taka równa rocznica. Spotykamy się bez małżonków, aby powspominać i wagary, i miłostki-uśmiecha się  Ireneusz Michalewski, absolwent żarskiego Prusa.

Jak mówią, w mniejszym gronie i bez większej gali spotykają się często. – Bo choć to już 50 lat, od chwili gdy odbieraliśmy świadectwa, to zawsze wszyscy do siebie ciągniemy-mówi Zofia Hełmecka, organizatorka.

-Wyprowadziłam się do Wrocławia. Pierwszy raz udało mi się spotkać z kolegami. Malo kto mnie poznał-uśmiecha się Janina Paprocka.

-Mnie się udało. Pamiętam Jankę z burzą włosów spiętych w koński ogon i perlistym uśmiechem. I po tym ją poznałam-mówi Lidia Zubrycka.

Pani Lidia przy okazji dziękowała za organizację uroczystości Z. Hełmeckiej i I. Michalewskiemu, a także odczytała okolicznościowy wiersz.  „Zmieniło się nasze odbicie w lustrze/ i prozy życia skutki niechciane, /lecz w sercach wciąż iskrzą lata młodzieńcze/ stąd nasz dzisiaj po latach spotkanie”-tak brzmi jego fragment.

Wszyscy zgodnie obiecują, że teraz spotkania będą częstsze. – Bo jest nas coraz mniej. Kilka osób wyjechało za granicę, kilka odeszło. Było nas 36 osób w klasie. Dziś przy stole zasiadło 13. Dlatego chcemy podtrzymywać kontakt i nasze wspomnienia.

Napisz komentarz »