REKLAMA

Sport

Siła w młodości!

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Aż 10 nowych siatkarzy ma WKS Sobieski Żagań. – Kompletowanie składu trwało ponad miesiąc. Tym razem postawiliśmy na młodość – mówi Artur Chaberski z zarządu klubu.

Obecnie drużyna liczy 15 zawodników. Ze składu, z poprzedniego sezonu, zostało tylko pięciu: lider i kapitan Jędrzej Jasnos, Patryk Mentel, Grzegorz Kukla, Patryk Bogdanowicz i Patryk Kozdroń. Sobieskiego wzmocnili głównie dwudziestolatkowie: rozgrywający Miłosz Zasłonka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), atakujący Krzysztof Rykała (Tauron AZS Częstochowa), środkowy Sebastian Draczyński, rozgrywający Mateusz Wołowicz (obaj – AZS Zielona Góra) i przyjmujący Igor Assendi  (Metro Warszawa). Są też posiłki z trzecioligowych parkietów. Gubin na Żagań zamienili libero Jakub Rygier i atakujący Sebastian Strzałkowski. Warto dodać, że pierwszy z nich wcześniej grał m.in. w drugoligowej Stali Grudziądz. Nowym zawodnikiem jest też 21-letni środkowy Adrian Kołodziejczyk, który przez poprzednie dwa sezony reprezentował barwy MKST Astra Nowa Sól, a wcześniej grał w młodzieżówce Cuprum Lubin. Libero w Sobieskim będzie Jakub Rygier (Stal Grudziądz).

– Cel to pierwsza czwórka tabeli, choć chciałbym, aby to było miejsce 1-3 – mówi S. Strzałkowski, który mierzy aż 205 cm i gra na pozycji środkowego bloku.

– Cel jest tylko jeden, wymarzony od kilku lat w Żaganiu awans do wyższej klasy rozgrywkowej! – zapowiada nowy libero Sobieskiego, J. Rygier.  

– Wybrałem WKS Sobieski Żagań, ponieważ jest to klub z dużymi ambicjami. Chcemy z chłopakami poprawić wynik Sobieskiego z zeszłego sezonu – mówi rozgrywający Wołowicz.

 

Zespół na 2-3 sezony

Ambicje nieco studzi Artur Chaberski z zarządu żagańskiego klubu.

– W poprzednich sezonach ściągaliśmy doświadczonych zawodników, aby powalczyć o coś więcej niż tylko udział w play off. Skończyło się niewypałem, bo zabrakło integracji. Okazało się, że część z nich przyszła do Żagania dla kasy, a nie ambicji. Teraz postawiliśmy na młodość, budowę zespołu na dwa, trzy sezony – mówi. – Wybraliśmy zawodników perspektywicznych, z których za rok chcemy wyłonić trzon drużyny.

Dodajmy, że po odejściu Mariusza Wiktorowicza, trenerem „wojskowych” został Krzysztof Dobek, wcześniej prowadzący drugoligowy KU AZS Zielona Góra. W minionych rozgrywkach II ligi Dobek zajął z akademikami czwarte miejsce. Wcześniej szkolił młodzież w SMS Świnoujście oraz UKS Trzynastka Zielona Góra. 

26 sierpnia przemeblowany zespół tradycyjnie uda się na zgrupowanie do Świnoujścia, potem czeka go szereg sparingów i turniejów towarzyskich. Nowy sezon w II lidze rozpocznie na przełomie września i października.

Napisz komentarz »