REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Na żeglarską nutę

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: jb

Znamy już laureatów jubileuszowych 25. Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską w Żaganiu.

Zwycięzców wybierano (22.06) w dwóch kategoriach. Najlepszy w kategorii piosenki żeglarskiej okazał się duet „IGA`cki Band”, drugie miejsce przyznano duetowi „KiJ” z Żar, trzecie miejsce duet „Maja” z Żagania. W kategorii piosenki turystycznej pierwsze miejsce zdobył Tomasz Motyka, drugi był Jerzy i Jolanta Stachurski, a trzeci Janusz „Cybull” Skwira.

Przyznano także dwa wyróżnienia zespołowi „Wataha” z Żagania za oryginalność występu oraz Janowi Berenda za umiłowanie śpiewania. Nagrodę publiczności zdobył zespół „Maja”.

Uhonorowano także tych, dzięki którym przed laty odbyło się pierwsze takie spotkanie w Żaganiu. Podziękowanie odebrali Zbyszek „Maluśki” Kowal, Mietek „Długi” Stępień i Andrzej Blaurok.

Na podzamczu żagańskiego pałacu był także koncert w wykonaniu zespołu „Zagrali i poszli”. Publiczności zaprezentował się także Grzegorz GooRoo Tyszkiewicz.

Organizatorami Spotkań są żagańskie Stowarzyszenia: „Piechur” z Mariolą Hrycej, „Bobry” z Haliną Sawicką, „Szron” z Ryszardem Dyrkaczem i „Ogniwo” z Grzegorzem Kołodziejskim. Przewodniczącą komitetu była Wanda Winczaruk.

Napisz komentarz »