REKLAMA

Gospodarka

Drożej, niż planowali

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: bj

Budowa przedszkola w Grabiku kosztować będzie 2 mln 427 tys. zł. Półtora miliona więcej, niż zaplanowali gminni urzędnicy.

Zmiany w  budżecie gminy Żary zatwierdzili radni podczas sesji 18.06. Najwięcej sypnęli na rozbudowę przedszkola w Grabiku. Do planowanego miliona trzeba było dołożyć kolejne niemal półtora miliona.

– Jedyna firma złożyła propozycję za niemal 2 mln 427 tys. zł, a przebudowę musimy zrobić szybko, w ciągu wakacji. Gdybyśmy to odłożyli, nie ma pewności, że kolejny przetarg nie wyszedłby jeszcze drożej – tłumaczy Leszek Mrożek, wójt gminy.

Za te pieniądze firma „Kreator” z Żar ma za zadanie zrobić zadaszenia nad wejściem, docieplić dach i ściany zewnętrzne, wyremontować i rozebrać kominy oraz rozbudować budynek. Dzięki temu powstać mają sanitariaty i dodatkowe sale dla nowej grupy dzieci. Do tego w planie jest przebudowa istniejących dwóch łazienek, z czego jedna z przeznaczeniem na kuchnię z zapleczem, a także dobudowa pomieszczenia socjalnego z toaletą dla personelu kuchni. Kotłownia będzie powiększona o miejsce do składowania węgla.

Radni, głosując jednomyślnie (przy nieobecności Zbigniewa Witki), zdecydowali też o przekazaniu 55 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiowozu dla żarskiej komendy policji.

Z kolei na budowę dwóch otwartych stref aktywności w Kadłubii i Rościcach przekazali nieco ponad 69 tys. zł.

Napisz komentarz »