REKLAMA

Wasze sprawy

Takie kwiatki!

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: Norbert Królik

Żarscy urzędnicy zamierzają stawiać w parkach tabliczki z informacją dla mieszkańców, że niekoszone trawniki to kwietne łąki.

Z pomysłem utworzenia w mieście kwietnych łąk zwrócili się do urzędników szefowie partii Zieloni. Pomysł został ochoczo podłapany i już są wyznaczone pierwsze tereny, gdzie takie łąki mają powstać. W końcu łąk nie kosi się tak często jak trawnika, a to oszczędności.

– Będzie to park przy ul. Czerwonego Krzyża, a także park przy al. Jana Pawła II. Myślimy również o kolejnych lokalizacjach – przekonuje Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w żarskim Urzędzie Miasta.

Postawią tabliczki

Urzędnicy, obawiając się, że mieszkańcy nie zorientują się, że nieskoszony trawnik to działanie zamierzone i dobrze przemyślane, już przystąpili do przygotowywania tabliczek z informacją, że zarośnięte tereny to kwietne łąki.

– Pomysł jest bardzo dobry. Tylko żeby się nie okazało, że łąkami nazywamy zaniedbane niekoszone trawniki – mówi Edyta Gajda, radna ze stowarzyszenia Tobie i Miastu.

komentarz »
  1. Marek 25 czerwca 2019 18:44 - Odpowiedź

    Co za chory pomysł jak to będzie wyglądać wszystko robić żeby tylko oszczędzać pieniądze bo koszenie jest drogie to lepiej żeby park zarosnoł i mówić ludziom że to kwietne łąki

Napisz komentarz »