REKLAMA

Kronika policyjna

Oszuści udawali policjantów

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: jb

Pieniądze i biżuterię straciła 94-latka z Żagania. Okradli ją złodzieje, którzy podali się za kuriera, a potem funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji (12.06.).

Zaczęło się od telefonu. Kobieta najpierw we własnym mieszkaniu odebrała połączenie z informacją, że za chwilę przyjedzie do niej kurier z paczką, której się nie spodziewała.

Po kilku minutach kobieta odebrała kolejny telefon. Tym razem złodzieje podali się za funkcjonariuszy CBŚP, powiedzieli, że starają się namierzyć i złapać nieuczciwego kuriera. Kobieta za ich radą spakowała swoje pieniądze i biżuterię do torby, którą sama im oddała.

– Niestety, wykonała wszystko tak, jak zaplanowali sobie oszuści. Pojawili się po torbę z pieniędzmi i kosztownościami, zabrali ją i odjechali – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Policja przestrzega: – Apelujemy głównie do starszych, samotnie mieszkających osób, które najczęściej padają ofiarami oszustów, aby pamiętały o tym, że policja nigdy nie prosi o jakiekolwiek pieniądze czy kosztowności. Zwracamy się również z prośbą do dzieci, wnuków, członków rodziny osób starszych, aby przestrzegały swoich najbliższych przed różnymi metodami działania oszustów oraz wpuszczaniem do domu obcych. 

Napisz komentarz »