REKLAMA

Sport

Unia bez Sitarka

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: hakma, nk

Po ostatnim spotkaniu w sezonie, z Promieniem Żary, zarząd Unii Kunice postawił zwolnić Marka Sitarka z obowiązków trenera pierwszego zespołu. Sitarek w barwach Unii rozegrał 149 meczów i strzelił 63 bramki.

– Marek Sitarek miał umowę na prowadzenie seniorów i juniorów w klubie do końca czerwca. Dostał propozycję, żeby dalej pracować z juniorami, ale z tego, co wiem, jeszcze nie podjął decyzji, czy z niej skorzysta – zastrzega Piotr Ciechanowicz, prezes Unii Kunice. I podkreśla: – Zmiana trenera to wynik wspólnej decyzji rady drużyny i zarządu klubu. Odkąd Unia Kunice weszła do klasy okręgowej, co roku broni się przed spadkiem. Chcemy, żeby w przyszłym sezonie walczyła o miejsca 5-8 w tabeli, dlatego szukamy wzmocnień. Prowadzimy również wstępne rozmowy z potencjalnymi następcami pana Sitarka, ale jeszcze jest za wcześnie, żeby mówić o konkretnych nazwiskach – zastrzega prezes.

Wtóruje mu Andrzej Kałużny, wiceprezes Unii Kunice.

– Nasz klub od pewnego czasu tkwi w tym samym miejscu, postanowiliśmy coś zmienić – mówi wiceprezes.

A co na to dotychczasowy szkoleniowiec Unii?

– Do końca czerwca mam ważną umowę z Unią Kunice i do jej zakończenia nie chcę komentować sprawy mojego odejścia z klubu – zastrzega M. Sitarek.

 

149 meczów, 63 bramki

Unia Kunice od dwóch sezonów broni się przed spadkiem z okręgówki. W ubiegłym roku, mimo zajęcia w tabeli miejsca spadkowego, utrzymała się w klasie okręgowej, bo wycofał się Amator Bobrowniki. W tym roku praktycznie do ostatniej kolejki ważyły się losy kuniczan. Dzięki wygranej z Iskrą Małomice, Unia, z dorobkiem 29 punktów, zajęła w tabeli 11. pozycję i zdołała się utrzymać. W tym sezonie, piłkarze z Kunic wygrali tylko 8 meczów, 5 zremisowali, a 17 zakończyło się ich porażką. Strzelili 25 bramek, tracąc 34. Marek Sitarek w barwach Unii rozegrał 149 meczów i strzelił 63 bramki.

Napisz komentarz »