REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Będzie monitoring na Zawiszy

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: Norbert Królik

Blisko pół miliona złotych Urząd Miasta w Żarach wyda na budowę monitoringu przy ul. Zawiszy Czarnego w Żarach.

Do tej pory urzędnicy zafundowali blisko 100 kamer na terenie miasta, ale tak naprawdę obrazu z nich nikt na bieżąco nie obserwuje. Teraz wydadzą kolejne pieniądze na postawienie kamer na osiedlu Zawiszy Czarnego. W 6 lokalizacjach będzie zamontowanych 15 kamer. Koszt inwestycji to blisko pół miliona zł. Prace wykona firma Indemar ze Szczecina.

Będą rozbudowywać

Kamery w Żarach ustawione są już m.in przy ul. Okrzei, w parkach przy ul. Czerwonego Krzyża i  Ludowej czy wokół byłego basenu w Kunicach przy Al. Wojska Polskiego. Docelowo urzędnicy chcą objąć systemem monitoringu jak największą część miasta.

– Chcemy, stworzyć centrum monitoringu, w którym obraz z kamer będzie nadzorowany cały czas – zapowiada R. Fularski.

Nieefektywny

Obecnie przekaz z kamer przekazywany jest do komendy policji oraz siedziby straży miejskiej za pomocą drogi radiowej, co nie jest zbyt efektywne. To jednak ma się zmienić. Budowa monitoringu przy ul. Zawiszy Czarnego ma być zaczątkiem nowego systemu monitoringu, a obraz z kamer ma docierać do centrum za pomocą światłowodów, co ma pozwolić na obserwowanie monitoringu w czasie rzeczywistym.

Centrum monitoringu ma powstać przy ul. Domańskiego w obecnej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie w przyszłości planowane jest przeniesienie Straży Miejskiej. MOPS przeniesie się natomiast na ul. Parkową.

Napisz komentarz »