REKLAMA

Wasze sprawy

Dyrektorzy stają w szranki

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: bj

Z kandydaturami na dyrektorów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku rozmawiać będzie komisja konkursowa w starostwie.

W pierwszym przypadku jest tylko jedna kandydatka, czyli Gabriela Fiedler, dotychczasowa dyrektorka. O stanowisko w SOSW ubiega się o dwójka kandydatów. Swoją ofertę złożyła Elżbieta Maćko, która od 2004 r. zarządza szkołą. Jej kontrkandydatem będzie Grzegorz Hryniewicz (36 l.), nauczyciel, wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego, neurologopeda kliniczny i radny miejski w Zielonej Górze.

– Zarządzam stowarzyszeniem „Warto jest pomagać”. Zrzesza 160 osób, które mają różne schorzenia. Robię doktorat z pedagogiki. Całe swoje zawodowe życie skupiam na osobach, dzieciach z niepełnosprawnościami – wylicza G. Hryniewicz. 

Posiedzenie komisji konkursowej w czwartek, 27.06.

Skarga odrzucona

Tymczasem radni z komisji skarg, wniosków i petycji zdjęli z E. Maćko kłopot, bo podczas tajnych obrad odrzucili skargę złożoną na nią przez nauczyciela SOS-W, Łukasza Michałkiewicza. Pisał w niej o mobbingu i nieodpowiednim traktowaniu go przez dyrektorkę.

– W skardze został wskazany zarzut mobbingu. Tak naprawdę to sprawa dla sądu, a nie Rady Powiatu. I tam ten pan powinien się skierować. Tyle że on się ze szkoły zwolnił. To po co składał skargę? – zastanawiał się Józef Łahucik, radny z komisji skarg.

Przeciwny odrzuceniu skargi był tylko Kazimierz Drozd.

Napisz komentarz »