REKLAMA

Polityka

Roszady w urzędzie

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: bj

Kierowniczka została sekretarzem, a sekretarz naczelnikiem. Janusz Dudojć, burmistrz Lubska, czyści kadrę po swoim poprzedniku.

Od poniedziałku, 17.06., drugą po burmistrzu w Urzędzie Miasta w Lubsku, czyli nowym sekretarzem, jest Iwona Poszwa, dotychczasowa kierownik referatu zamówień publicznych. Zastąpiła Henryka Dybkę, który zajął stanowisko naczelnika wydziału spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego.

Skąd pomysł na takie przesunięcia? Janusz Dudojć, burmistrz Lubska, mówi, że zmiana ma usprawnić działanie urzędu, a także przynieść oszczędności.

– Nowa sekretarz będzie miała uposażenie niższe o około 1 tys. zł od swojego poprzednika, a naczelnik zarobi o 1 tys. 200 zł mniej niż dotychczas – przekonuje burmistrz.

Mimo degradacji, H. Dybka stara się nie tracić dobrego samopoczucia.

– Można przyjąć, że to nowe zawodowe wyzwanie. Są nowe obowiązki, zadania, aczkolwiek jako sekretarz miałem z nimi do czynienia, więc na pewno przyda się dotychczasowe doświadczenie – zarzeka się.

– Pan Dybka zajmował się sprawami związanymi z wyborami, więc to na pewno będzie przydatne. Ale chodziło mi o to, żeby sekretarzem był ktoś, kto nie znajdował się w grupie zarządczej poprzedniego burmistrza – nie ukrywa J. Dudojć.

H. Dybka w w Urzędzie Miasta w Lubsku pracuje od marca 2005 r. Jako sekretarz zarabiał ok. 7 tys. 600 zł.

I. Poszwa pracuje od 1996 r. Pensja kierownika referatu wynosi ok. 5 tys. zł.

Napisz komentarz »