REKLAMA

Polityka

Trzech na prezesa

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: jb

Ojciec, syn i radny powiatowy rywalizują o fotel prezesa spółki Pałac Książęcy w Żaganiu. Prezesem chcą zostać Dariusz Kudła, Łukasz Kudła i Tomasz Hucał.

Konkurs ogłoszono po tym, jak ze stanowiska zrezygnował Paweł Lóssa. Dokumenty od kandydatów przyjmowano do poniedziałku, 17 czerwca. Komisja konkursowa rozmawiała z nimi w środę, 19.06.

Jako pierwszy przed komisją stanął Tomasz Hucał, radny powiatowy.

– Zdecydowałem, że jestem w stanie podołać temu zadaniu i przedstawić swoje pomysły – mówi T. Hucał, który ma własną działalność gospodarczą, zajmuje się m.in. prowadzeniem zawodów sportowych

Jako drugi z komisją rozmawiał Dariusz Kudła. Trener, nauczyciel wf. i działacz sportowy z 35-letnim stażem.

– Moim zdaniem w spółce potrzebne są zmiany. Doświadczenie już mam. Dlaczego miałbym nie spróbować? Rekreacja nigdy nie będzie przynosić zysków, ale można pracować nad tym, by nie było strat – mówi. Konkurentem D. Kudły w konkursie na prezesa jest jego syn. – Rozmawiałem o tym z synem. Każdy z nas ma swoje pomysły.

Po ojcu z komisją rozmawiał Kudła junior. Łukasz Kudła ma własną działalność, prowadzi m.in. treningi crossfitu.

– Odkąd urodziła mi się córka, często wybieram się na spacery do przypałacowego parku. Widzę, że jest sporo rzeczy, które można by zmienić, mam na to swój pomysł – zapewnia Ł. Kudła.

Prezesa wybierze rada nadzorcza spółki. Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu, bo nowy prezes pracę rozpocznie od 1 lipca.

Do czasu powołania nowego prezesa prokurentem spółki jest Izabela Filiczkowska.

Paweł Lóssa zarabiał około 10 tys. zł miesięcznie, jego następca, dzięki nowych rozporządzeń burmistrza, może zarobić maksymalnie ok. 20 tys. zł.

Napisz komentarz »