REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Zagapił się

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: bj

Na pustej drodze w tył zaparkowanej ciężarówki wjechał bus. Dostawczak został mocno uszkodzony, a jego kierowca wylądował w szpitalu.

Nieuwaga kierowcy volkswagena LT była prawdopodobną przyczyną wypadku, do którego doszło we wtorek (18.06.), kilka minut po godz. 16, na drodze pomiędzy Żarami a Lubomyślem.

– Kierowca busa jadący od strony Żar nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył ciężarówki marki scania – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Kierowca ciężarówki zatrzymał się na drodze. Duże auto było widoczne z daleka, ale kierowca busa najwyraźniej to przeoczył. I z impetem wjechał w tył naczepy.

Wyglądało groźnie

Na miejsce dojechały 2 zastępy z 7 strażakami z Żar.

– Nasza akcja trwała niemal godzinę i 50 minut. Przede wszystkim udzieliśmy pomocy przedmedycznej poszkodowanemu kierowcy busa, potem został przekazany pogotowiu. Odłączone zostały też akumulatory i zabezpieczony teren. Droga była zablokowana – informuje asp. Paweł Brela z Komendy Powiatowej PSP w Żarach. Mężczyznę karetka zawiozła wprost na SOR 105 Szpitala Wojskowego w Żarach.

Obrażenia kierowcy busa okazały się niegroźne, dlatego całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Napisz komentarz »