Żaranie na podium

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: hakma

Reprezentacja powiatu żarskiego wyśmienicie spisała się w finale rywalizacji dzieci starszych (klasy VI i młodsi) w lekkiej atletyce.

Zawody odbyły się, 12 czerwca, w Międzyrzeczu. Uczniowie szkół powiatu żarskiego potwierdzili, że od lat są w ścisłej czołówce województwa lubuskiego w rywalizacji najmłodszych lekkoatletów.

W biegu na 60 m dziewcząt złoty medal wywalczyła Weronika Kwaśniak z KSP Żary z czasem 8.12 s, a srebrny wywalczyła Oliwia Szymańska z SP Olbrachtów (8.36 s).

W biegu na 600 m dziewcząt srebro wywalczyła Adrianna Wasilewska z SP Olbrachtów osiągając czas 1:56.42, a piąte miejsce zajęła Nicola Czeremurzyńska z SP 10 Żary (1:57.66).

W skoku w dal dziewcząt znakomicie zaprezentowały się dziewczęta z SP 8 Żary. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Maria Marciniak, uzyskując odległość 4,53 cm, a medal brązowy wywalczyła Blanka Salamon z rezultatem gorszym tylko o 1 cm. Trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż z rezultatem 130 cm, zajęła Roksana Świętochowska z SP Złotnik, a piąta była Natalia Morawska SP 8 Żary (125 cm).

W biegu na 300 m chłopców zwyciężył Aleksander Albinowski z SP 5 Żary (43,36), przed Fabianem Deć z SP Olbrachtów (43,76).

Sztafeta 4×100 m z SP 5 Żary zdobyła złoty medal, a brąz padł łupem chłopców z SP 3 Żary. Na czwartym miejscu finiszowali chłopcy z SP 8 Żary.

Wśród sprinterów znakomicie zaprezentował się Fabian Deć z SP Olbrachtów, który z wynikiem 8,28 uplasował się na trzeciej pozycji. Szóste miejsce w ścisłym finale wywalczył Kacper Kołoda SP 8 Żary (8,70).

Medal brązowy w konkursie pchnięcia kulą zdobył Bartosz Poczynek z SSP Żary, skacząc na odległość 8,44 m, a szóste miejsce w finale zajął Szymon Kępiński z SP 8 Żary (8,24 m).