REKLAMA

Sport

Koniec sezonu na murawie

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: hakma

Ostatnia kolejka w klasie okręgowej wpłynęła tylko na pozycję spadkowiczów. Losy awansu rozstrzygnęły się już 3 tygodnie temu.

Lider Okręgówki Piast Iłowa, który już od trzech kolejek święci awans do 4. ligi wygrał ze spadkowiczem, Lechem Sulechów. Bramki dla iłowian strzelali: Viacheslav Kravchuk14`, Piotr Słomiński17` i 44`, Illia Ekser59`, Roman Hutyria85`.

– Bardzo udana runda jesienna tego sezonu pozwoliła nam realnie myśleć o awansie. Wiedzieliśmy, że wiosna będzie dla nas o wiele trudniejsza. Mimo przewagi siedmiopunktowej, zdawaliśmy sobie sprawę, że grając w roli faworyta, nie będzie łatwo. Porażka z Czarnymi Żagań w pierwszej kolejce spowodowała, że grupa pościgowa zbliżyła się do nas w tabeli. Nasza gra w pierwszych kolejkach na wiosnę nie była taka, jaką byśmy sobie życzyli, ale dla nas najważniejsze były punkty. Wygrane mecze z Promieniem Żary oraz Odrą Nietków były bardzo ważne i pozwoliły zachować przewagę w ligowej tabeli. Najbardziej szkoda straty punktów w Czerwieńsku. Piast zagrał bardzo defensywie i nastawił się na grę z kontry, a my mimo dużej przewagi, nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Myślę, że takim przełomowym meczem był mecz z Alfą w Jaromirowicach. Mimo, iż przegrywaliśmy do 80 min 2:0, udało się nam w samej końcówce wyszarpać zwycięstwo, zdobywając zwycięską bramkę już w doliczonym czasie gry. Po tym meczu już nikomu nie oddaliśmy żadnych punktów i dziś możemy się cieszyć z awansu do IV ligi z pierwszego miejsca. Liczby mówią o tym, iż z przebiegu całego sezonu zasłużyliśmy na awans. Zdobywając 81 punktów z 90 możliwych, strzelając 93 bramki świadczą o tym, że nasza gra była bardzo ofensywna i widowiskowa dla kibiców. Awans jest sukcesem całego naszego klubu. Teraz przed nami są nowe wyzwania i cele. Chcemy na dłużej zagościć w IV lidze, pokazać się z dobrej strony. Mimo gry w wyższej lidze będziemy nadal doskonalić swoją grę na tak, czyli ofensywna gra dla kibiców – podsumował sezon Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa.

 

Wyjątkowa runda

Czarni Żagań swój sukces przypieczętowali zwycięstwem nad Deltą Sieniawa Żarska, 5:1. Gole dla Czarnych strzelili Marcin Jankowski 10`, Dawid Wójcik 21`, Marcin Jankowski 27`, Kacper Kuleczka 36`, Tomasz Urban 50`. Honorowego gola dla gości zdobył Jonatan Rybaczek 45`+1.

– Wszyscy cieszymy się z awansu i na pewno w tym sezonie na niego zasłużyliśmy. Dzięki zaangażowaniu piłkarzy i atmosferze w zespole stało się to możliwe. Na ten sukces musieliśmy trochę poczekać. Runda wiosenna była wyjątkowa. Wszystkie mecze wygrane. Od sierpnia nowe wyzwanie. IV liga. Jesteśmy dobrej myśli – skomentował awans Czarnych prezes Marcin Iwaniak.

Podsumowanie:

Awans do 4. ligi: KP Piast Iłowa i UKS Czarni Żagań.

Spadek do A klasy: Schnug Chociule, Błękitni Ołobok, Iskra Małomice, Lech Sulechów i Zryw Rzeczyca.

Nowe drużyny:

Szprotavia Szprotawa, Odra Bytom Odrzański i Arka Nowa Sól (spadek z IV ligi),

Drzonkowianka Racula, Hamar Górzyn, Zorza Ochla i Sparta Grabik (awans z A klasy)

Napisz komentarz »